سوالات متداول

اگر عضو خانواده کادردرمانی هستید و علاقه دارید به آلمان مهاجرت کنید بهترین و کم هزینه ترین راه مهاجرت به آلمان برای شما مهاجرت کاریه.

شما برای مهاجرت کاری به کشور آلمان و کار در بیمارستان های سطح یک این کشور به سه شرط اصلی شامل

  1. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط
  2. حداقل دوسال سابقه کاری
  3. مدرک زبان آلمانی سطح b2 

نیاز دارید.

دغدغه خیلی از شما که صاحب خانواده هستید برای مهاجرت اینه که ایا میتونید همسر و یا فرزندتون رو همراه خودتون به المان ببرید ؟ و یا اصلا چطور میشه با خانواده مهاجرت کرد ؟

بله، همسر شما و یا فرزند / فرزندان شما ( فرزند زیر ۱۸ سال‌ ) میتونند از طريق ویزای پیوست کشور آلمان به شما پیوست بشند و مهاجرت کنند.

اونها با این ویزا میتونند مدت زمان زیادی در آلمان زندگی و یا کار کنند و حتی از این ویزا به عنوان مدرکی برای گرفتن اقامت دائم آلمان استفاده کنند.

سطوح زبان آلمانی به ۶ سطح 

مبتدی a1,a2

متوسط b1,b2

پیشرفته c1,c2 تقسیم میشه.

شاید شنیده باشید برای مهاجرت به آلمان میتونید با مدرک زبان a1 هم اقدام کنید اما واقعیت اینه که شما برای داشتن یک زندگی مستقل، انجام مكالمات روزمره و کار با کارفرمایان خوب و مورد تایید حتما نیاز دارید تا خودتون رو به سطح زبان متوسط b2 آلمانی برسونید.

اغلب حقوق دریافتی کادر درمانی در کشور المان با توجه به شاخص هایی مثل کارفرما شما، تحصيلات، سابقه کاری و شهری که در اون فعاليت دارید میتونه متفاوت باشه.

اما به طور میانگین میزان حقوق دریافتی کادردرمانی در کشور آلمان حین دوره بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ يورو و بعد از دوره و شروع رسمی کار شما مبلغی بین ۲۵۰۰ تا ۶۰۰۰ يورو خواهد بود.

برای مهاجرت به کشور آلمان روش های زیادی وجود داره مثل

  1. مهاجرت کاری
  2. مهاجرت به روش کارافرینی
  3. مهاجرت تحصیلی
  4. مهاجرت از طریق تولد 
  5. مهاجرت از راه ازدواج
  6. مهاجرت آوسبیلدونگ

اما اینکه کدوم مسیر بهترینه، کاملا به شرایط شخصی شما و فاکتور هایی مثل تحصیلات،اهداف، شرایط سنی و بودجه شما بستگی داره.

محدودیت سنی برای مهاجرت کاری به آلمان قید نشده.


اما ترجیحا افراد باید پیش از ۴۰ سالگی اقدام کنند.

( اگر فرد تا پیش از ۴۵ سالگی بتونه مدرک زبان ارائه بده برای مهاجرت مشکلی نخواهد داشت، در غیر این صورت شرایط مهاجرت ریسکی خواهد بود.)

آوسبیلدونگ درواقع دوره های کارآموزی همراه با حقوق فنی و حرفه ای که در اون نیازی به داشتن تحصیلات آکادمیک نیست و فرد بعد طی کردن دوره ۳ ساله مدرک معتبر برای ورود به بازار کار دریافت میکنه.

بله، نه تنها مدارک تحصیلی و سابقه کاری شما در ایران مورد تایید آلمان بوده و میتونه معادل سازی بشه بلکه در روند استخدام شما و حقوق دریافتی هم تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

بله برای مهاجرت پزشکان به کشور آلمان محدودیتی وجود نداره.

افراد جامعه پزشکی از طریق ویزای جاب سیکر میتونند برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند.

همه افراد میتونند مدارک تحصیلی خودشون رو معادل سازی کنند و به تایید کشور آلمان برسونند.

طی روند آنرکنونگ مدارک پس از مقایسه تحصیلات شما با دروس تحصیلی در کشور آلمان مدارکتون به تایید آلمان میرسه و آنرکنونگ میشه .